Zrinka Orešković je doktorica medicine, doktorica medicinskih znanosti i licencirana akupunkturologica.
Liječnica je specijalista anesteziolog, subspecijalista intenzivne medicine, zaposlena u KBC Zagreb zadnjih 20 godina gdje je fokusirana na regionalnu anesteziju i liječenje boli. 2010. godine započinje se baviti akupunkturom te završava jednogodišnje školovanje akupunkture za liječnike pri Hrvatskom društvu za akupunkturu Hrvatskog liječničkog zbora čime stječe diplomu licenciranog akupunkturologa. Slijedom se kontinuirano educira na specijalističkim tečajevima iz područja akupunkture. Sustavno se bavi tjelesnom akupunkturom i akupunkturom uške te tretira razna stanja i poremećaje.
Specifično područje njezinog interesa je ginekološko zdravlje- tretiranje poremećaja plodnosti kod muškaraca i žena, suportivna metoda potpomognute oplodnje, održavanje trudnoće nakon potpomognute oplodnje te rješavanje određenih problema tijekom trudnoće (suzbijanje mučnine i povraćanja, išijas i glavobolja u trudnoći, sprečavanje krvarenja, okretanje ploda iz položaja na zadak, priprema za porod...).
U sklopu Zivia cetra radi s parovima koji prolaze proces potpomognute oplodnje, s trudnicama kroz trudnoću pripremajući ih za porođaj te s majkama nakon porođaja u postpartalnom periodu.
Adriana Ćurić Klipić je nutricionistica posvećena menstrualnom zdravlju i ženskoj plodnosti.
Nakon završenog studija na Prehrambeno-biotehnološkom fakultetu u Zagrebu, svoje znanje je počela nadograđivati edukacijom na američkom Institutu za Menstrualno zdravlje (The Institute for Menstrual Health's) kako bi prikupila što više resursa za rad sa ženama.
Osim završenog fakulteta, tu je i njezina osobna priča koja ju je uvelike motivirala da svoj rad posveti upravo ženama i ovoj grani nutricionizma. Strastveno vjeruje da osnova za iscjeljivanje svake hormonske neravnoteže, tegoba s menstrualnim zdravljem i velikog broja slučajeva neplodnosti leži u individualnom holističkom pristupu u kojem prehrana, tjelesna aktivnost, emocije i mentalno zdravlje igraju veliku ulogu.
Adrianina glavna misija je svaku ženu opskrbiti znanstveno dokazanim relevantnim informacijama i toplim pristupom osnažiti ju kako bi povratila svoje hormonalno zdravlje te svoje tijelo i um dovela u ravnotežu.
U slobodno vrijeme Adriana puno čita i istražuje svijet kroz putovanja, a s obzirom da je veliki ljubitelj latino kulture pleše salsu te kontinuirano uči španjolski jezik.
„Žena si. Možeš promijeniti svaki ishod. Jer život je 10% ono što nam se dogodi, a 90% kako reagiramo na to“.
Ulla Marton je liječnica, specijalist iz ginekologije i opstetricije. 2009. stječe naslov primarijusa i subspecijaliste iz humane reprodukcije i ginekološke endokrinologije. Članica je tima u Poliklinici Dr. Marton, Zagreb.
Tijekom izobrazbe u specijalistu ginekologa i porodničara boravi u inozemstvu u svrhu daljnjeg usavršavanja - Rambam Medical Centar, Haifa, Izrael, Erasmus Universiteit Roterdam, Academic Hospital Roterdam Dijikzigt, Nizozemska, St. Bartholomey Hospital, London, Engleska.
Stjecanjem naziva specijaliste iz ginekologije i opstetricije, nastavlja trajno usavršavanje boravkom na odjelu za reprodukcijsku medicinu i ginekološku endokrinologiju Splošne Bolnice Maribor, Slovenija te izobrazbom na poslijediplomskim tečajevima I. Kategorije "Humana reprodukcija i ginekološka endokrinologija" i tečaju iz "Cervikalno vaginalne kolposkopije", Ascoli Piceno, Italija.
Autorica je 23 znanstvene publikacije i 11 poglavlja u stručnim knjigama. Aktivno sudjeluje na međunarodnim i domaćim kongresima kao i na tečajevima trajnog usavršavanja liječnika stručne naobrazbe.
Recenzirala je knjige o ženskom zdravlju Christiane Nortrup "Žensko tijelo, ženska mudrost", "Mudrost menopauze", "Majke i kćeri" i "Tajni užici zrelosti".
Od 1993. do 2004. sudjeluje u izvođenju nastave poslijediplomskog studija iz “Ultrazvuka u kliničkoj medicini” smjer Ginekologija i opstetricija, kao i na poslijediplomskom tečaju stalnog usavršavanja liječnika “Ultrazvuk u ginekologiji i porodništvu”.
Izuzetnu važnost poklanja stalnoj stručnoj izobrazbi i nježnom, individualnom, holističkom pristupu svakoj pacijentici.